Вибір матеріалу для надгробного пам'ятника

Вибір матеріалу для надгробного пам'ятника

Вибір матеріалу для надгробного пам'ятника


    Втрата близької людини - це не тільки втрата, але і співчуття. Залишається вина за недомовлені слова і завжди здається, що любов виражалася не в повній мірі. Останнім проявом таких почуттів стають пам'ятники, які встановлюються скорботними рідними і друзями. Вибирати з якого каменю замовляти пам'ятник - виняткове право замовника, але ознайомитися з пропозиціями ніколи не завадить. Адже від цього буде залежати не тільки зовнішній вигляд, але і довговічність - головне якість пам'ятника. У наші дні існує дуже великий вибір матеріалів для виготовлення надгробних пам'ятників. Найбільш поширеним варіантом є пам'ятники з натурального природного каменю. Для виконання складних різьблених форм, а так само для здійснення будь-яких побажань замовника, використовуються, в основному, мармур і граніт. Ці матеріали краще, по вартості і по довговічності.


Уподобання предків

    Ми маємо можливість споглядати цілий ряд монументів, що збереглися до наших днів. Сотні, і навіть тисячі років тому, люди воліли увічнювати пам'ять в камені. Надходили вони так зовсім не дарма. Виготовити пам'ятник можна з дерева або металу. Досить презентабельний і виразний. Так, він буде володіти художніми достоїнствами і, можливо, стане справжньою окрасою поховання. Але на збереження імені близького в століттях розраховувати не варто. Відкритий простір, постійний вплив атмосферних явищ швидко перетворюють такі конструкції в роботу для реставраторів. Найбільшого поширення набули червоний граніт, червоно-коричневі, чорні кольори гранітів. Граніт гарний тим, що на ньому дуже важко залишити механічні пошкодження - подряпини. Легкий у догляді, бруд змивається звичайною вологою ганчіркою. Практично не схильний до кліматичного впливу - не деформується, не кришиться і не вигоряє. Колір каменю на довгі роки збережеться в первісному стані. Крім усього іншого, граніт - це камінь, з якого можна вирізати практично будь-яку форму, що забезпечує простір фантазії для майстра, що працює над композицією.

(2)


Про граніти

Завоював свою назву гірський мінерал завдяки зернисто-кристалічному будовою. Його природним і найбільш поширеним відтінком є ​​сірий. У забарвленні можуть бути присутніми червоний, помаранчевий, рожевий, блакитно-сірий або блакитно-зелений. При наявності темноколірних елементів граніт набуває чорний або зелений вигляд. Відрізняються меморіальні пам'ятники з граніту високої довговічністю. Окремі вироби зберігають свій первісний блиск до 1000 років. Граніт легко піддається обробці, а його дзеркальна поверхня не змінюється дуже довго. Метод стесуванню дозволяє домогтися скельної фактури. На цьому наголошує монументальність споруди і дозволяє досягти особливого ефекту гри тіні і світла. Віднести до переваг потрібно надзвичайну стійкість до подряпин і деформацій під тиском. Вологу не пропускає, морозам не схильний до. Витримує як сухий, так і вологий клімат. Поверхня надгробного пам'ятника з граніту має високу стійкість до впливів хімічних речовин, кислотних плям і масляних розлучень. Перші мікротріщини мають шанс проявитися тільки через 600 років.


Кращий граніт для пам'ятника

Габро.  Це прекрасний облицювальний, будівельний, декоративний граніт, що володіє гарною структурою і хорошими фізичними властивостями. Граніт габро в основному має чорно-насичений колір, зустрічається з блакитними, сірими або зеленими вкрапленнями. Даній вид граніту володіє першим рівня радіоактивності, що робить його абсолютно безпечним.

Букинське габро. Цей вид граніту чудово підходить для створення різних пам'ятників, надгробків і т.д. Букинське габро володіє низьким водопоглинанням, що означає - він не сприйнятливий до низьких температур. Прекрасно піддається шліфовці і поліруванню, тим самим дозволяє створювати вироби високої якості і дивовижної краси.

Габро-діабаз . Ви не знайдете кращого каменю, для створення ритуальних виробів ніж габро-діабаз. Ця порода вулканічного походження має структуру дрібного зерна і різне забарвлення, в основному сірого (темного сірого кольору), але зустрічається з зеленими вкрапленнями і білими смугами, плямами. Пам'ятники та надгробки їх цього граніту передають скорботу за минулими, на їх поверхні можна нанести написи не боячись пошкодити виріб. Міцність каменю дивує, він прекрасно протистоїть різних погодних умов (мороз, дощ, спека, вітер). Після ретельної шліфовки і полірування створюється певний малюнок, який довгий час зберігається. Габро-діабаз добре підходить для створення будь-яких ритуальних виробів і не тільки.

Зворотний дзвінок